Spełnij marzenia swoje i swoich bliskich

Kredyty konsumpcyjne, najczęściej spotykane pod nazwą kredytów gotówkowych są często jedynym sposobem na spełnienie marzeń, których nie można by zrealizować bez kredytowania.

Kredyty gotówkowe to jedne z najpopularniejszych kredytów, z których korzysta najwięcej osób. Cechą odróżniającą kredyty gotówkowe od innych rodzajów kredytów jest ich konsumpcyjny charakter. Określa się tak kredyty o charakterze konsumpcyjnym, udzielane osobom fizycznym, czyli najprościej mówiąc – gospodarstwom domowym.

Jak w przypadku wszystkich form kredytowania i tutaj mamy przyjęte standardy, które dotyczą obowiązku określania przez bank m.in. rocznej stopy oprocentowania oraz całkowitego kosztu kredytu konsumpcyjnego, prawa odstąpienia kredytobiorcy od umowy w określonym terminie oraz obniżki odsetek przy wcześniejszej spłacie.

Kredyty gotówkowe i bezgotówkowe

W Polsce rozróżniamy przede wszystkim krótko- i średnioterminowe kredyty gotówkowe / konsumpcyjne, o charakterze kredytów:

  • gotówkowych – gdy kredytobiorca otrzymuje gotówkę bezpośrednio lub za pośrednictwem swojego rachunku bankowego (w dowolnym banku)
  • bezgotówkowych – takie, które są przekazywane określonemu sprzedawcy na opłacenie zakupywanych przez kredytobiorcę towarów (np. kredyty ratalne)

Kredyty gotówkowe są niestety zazwyczaj wyżej oprocentowane, jednak jak w przypadku pożyczek hipotecznych kredytobiorca najczęściej nie informuje banku na co potrzebne są mu środki.

Wypłata następuje bezpośrednio po podpisaniu umowy, bez obowiązku przelania go na rachunek bankowy kredytobiorcy. Bank potrąca z wypłaconego kredytu prowizję, a odsetki pobiera ratalnie, łącznie z ratami kapitału. Do wyboru mamy zazwyczaj raty równe i malejące.

Powierz losy swoich finansów specjaliście

Kredyty gotówkowe z racji na dużą konkurencję na rynku przez podmioty je oferujące (banki) często zmieniają swoje warunki, dlatego niezwykle istotnym jest aby w momencie podejmowania decyzji nie zapominać o tym by sprawdzić ofertę w kilku miejscach lub skorzystać z oferty profesjonalistów, którzy zajmują się tym na co dzień.

Jeżeli jesteś na etapie wyboru kredytu gotówkowego skontaktuj się ze mną, ponieważ moja pomoc nie kosztuje ani złotówki a zaoszczędzisz dzięki takiemu kontaktowi sporo pieniędzy!

Kontakt ze mną spowoduje przekierowanie Cię z Twoją potrzebą finansową do jednej z największych i najwyżej ocenianych firm pośrednictwa finansowego w Polsce.

Masz pytania?